Ogłoszenia duszpasterskie

NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 r.

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się okres Męki Pańskiej, która będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni Wielkiego Postu. Widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy, kiedy będzie zbawiał podczas ofiary na krzyżu.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15.
  3. W poniedziałek zapraszam na kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00. Po mszy św. katecheza.
  4. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30. Rozważania przygotuje Rada Parafialna.

W Żarnowskiej droga krzyżowa o godz. 17.00.

  1. Wyjazd na drogę krzyżową na Kalwarii Wejherowskiej w piątek 23 marca o godz. 13.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
  2. Spotkanie scholi w sobotę o godz. 10.00, a ministrantów o godz. 11.00.
  3. Przyszła niedziela to Niedziela PALMOWA, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Procesja z palmami przed mszami św. o godz. 10.00 i 11.30, a po mszy św. o godz. 13.00 motocyklowa procesja z palmami.
  4. Tradycyjnie zapraszamy na Niedzielę z babką. Babki, babeczki, baby oraz przepisy na dobrą babkę proszę przynieść do salki parafialnej. Po każdej mszy św. będzie można skosztować wspaniałych wypieków. Zachęcam, aby tych babeczek do degustacji było jak najwięcej i chętnych do konsumpcji również.
  5. W tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia: dzisiaj św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła, Edwarda, Aleksandra; w poniedziałek uroczystość św. Józefa oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Bogdana; we wtorek św. Aleksandry męczennicy, Klaudii; w środę Benedykta; w czwartek Katarzyny, Bogusława; w piątek Pelagii, Feliksa; w sobotę Marka, Gabriela. Solenizantom i jubilatom życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patronów.
  6. Dziękując za życzliwość i za ofiary składane na potrzeby parafii, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście dobrej niedzieli i wszelkich łask w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.