Ogłoszenia duszpasterskie

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13.08.2017 r.

 1. Dzisiaj Chrystus mówi do nas odwagi, nie bójcie się! On zawsze wnosi ze sobą dobro i ocalenie.
 2. Bardzo serdecznie i gorąco witam przybywających do naszego miasta gości, wczasowiczów – dzieci, młodzież i dorosłych. Życzę wszystkim dobrego wypoczynku i samych słonecznych dni.
 3. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w niedziele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 20.00. W tygodniu o godz.: 8.00, 18.00 i 20.00.

W Żarnowskiej w niedziele o godz. 12.00.

 1. Dzisiaj dzień Fatimski w naszej parafii. Po mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo różańcowe. Procesja różańcowa o godz. 16.30. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 2. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu obchodzimy główny odpust parafialny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i wianków po każdej mszy św. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 20.00 w Parku Oblatów przy ul. Powstańców Warszawy. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi wikariusz prowincjalny o. Sławomir Dworek OMI z Poznania. Po mszy św. odbędzie się koncert Łukasza Zagrobelnego, a po koncercie na ulice naszego miasta wyruszy parada motocyklowa z pochodniami. Serdecznie zapraszam na uroczystości odpustowe.
 3. Zapraszam również na wczasorekolekcje od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. W tym tygodniu słowo Boże będzie głosił o. Krzysztof Jurewicz OMI. Towarzyszy nam dzisiaj i przez kolejny tydzień schola z parafii św. Józefa z Ozorkowa. Zapraszamy na koncerty: dzisiaj, w poniedziałek, środę i piątek po mszy św. o godz. 20.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 18.30 do 20.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 5. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 19 listopada. Koszt 2500 zł + 500 dolarów. Dokładny plan zamieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
 6. Tragedia statku „Wilhelm Gustloff”, która wydarzyła się nieopodal Łeby, to największa katastrofa morska w dziejach ludzkości. Zapraszamy na spotkanie na temat tragedii „Gustloffa” w środę 16 sierpnia o godz. 17.00 do Biblioteki Miejskiej. Spotkanie poprowadzi historyk dr Kacper Pencarski.
 7. Na stoliku wystawione są broszury informujące o porządku nabożeństw w naszym kościele, jak również foldery na temat historii kościoła. Zachęcam do nabywania książek religijnych, między innymi „Łeba Port Orędowniczki” oraz Kalendarza Misyjnego na 2018 rok. Można również do zakupić różaniec z drzewa oliwnego z Ziemi Świętej w cenie 7 zł.
 8. W tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia: dzisiaj Diany, Hipolita; w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, Alfreda; we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, rocznica Cudu nad Wisłą, Marii, Stelli; w środę św. Rocha, Stefana; w czwartek św. Jacka, Joanny; w piątek św. Heleny, Ilony; w sobotę Bolesława, Juliana. Solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patronów.
 9. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w minionym tygodniu śp. Dawida Sitkowskiego. Wieczny odpoczynek…
 10. Dziękując za życzliwość, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli i wszelkich łask w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.