Ogłoszenia duszpasterskie

NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.11.2017 r.

 1. Dzisiejsza liturgia słowa mówi nam o sądzie ostatecznym i powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię. Niech to słowo utrzymuje nas w oczekiwaniu na przyjście Pana i gotowości, by stanąć przed tym, który jest sprawiedliwy, kocha i przebacza.
 2. Dzisiaj ostatni raz w tym roku różaniec z wypominkami o godz. 16.30.
 3. We wtorek spotkanie Rady Parafialnej po mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie wspólnoty Effatha w środę o godz. 19.00.
 5. W czwartek spotkanie dla młodzieży klas II i III gimnazjum przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. W piątek 24 listopada o godz. 17.30 rozpoczną się rekolekcje kerygmatyczne dla młodzieży klas VI i VII, która rozpoczyna pierwszy etap przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rekolekcje w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Łebie poprowadzą kapłani z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej. Obecność młodzieży na naukach rekolekcyjnych jest obowiązkowa, dlatego proszę rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci w rekolekcjach. Szczegółowy plan rekolekcji podany jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 7. W sobotę próba scholi o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę Caritas Parafialny przeprowadzi zbiórkę pieniężną na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin w naszej parafii.
 9. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy 3 grudnia w pierwszą niedzielę adwentu, a zakończymy odpustem parafialnym 6 grudnia. Rekolekcje przeprowadzi o. Daniel Biedniak OMI z Katowic.
 10. Festiwal Pomuchla odbędzie się 10 grudnia. Zachęcam grupy parafialne do udziału w konkursie kulinarnym.
 11. W tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia: dzisiaj Salomei, Seweryna; w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, Feliksa; we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, Janusza, Konrada; w środę św. Cecylii, patronki muzyków. Dziękuję wszystkim, którzy dzielą się swoim talentem muzycznym podczas naszych uroczystości parafialnych: wspólnocie Effatha, zespołom: Stella Maris, Jantar, scholi parafialnej, Piotrowi Beczyczko, Oliwii Pecie i naszej młodej organistce Marysi Pawlak. Bóg zapłać. W czwartek wspomnienie Adeli, Klemensa; w piątek Alberta, Jana; w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, Aurelii. Solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patronów.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Adelę Wieczorek. Wieczny odpoczynek ….
 13. Dziękując za życzliwość, życzę Wam, kochani Parafianie i mili Goście, dobrej niedzieli i wszelkich łask w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.